Вернуться наверх

Замальовки з Франкфурту 2014

14.10.2014 23:13
Стенд українаських видавництв Ніка-Центр, Нора-Друк, Кальварія, Фолі
Стенд українаських видавництв Ніка-Центр, Нора-Друк, Кальварія, Фолі

Вчора я повернулась з найбільшого книжкового ярмарку з Франкфурту. Поїздка була короткою, але дуже насиченою.

Цього року я мала (завдяки керівництву виставки) дуже крутий квиток. Вартість його - біля 990 евро, бо він дає право не тільки відвідувати виставку, а й і всі платні заходи і семінари. А їх було багатенько. Звісно всюду встигнути було просто нереально. Адже власний графік не давав розслабитись - 29 запланованих зустрічей, з яких не відбулось лише 2. Ну і додалось ще 2-3 додаткових. А ще - безліч зустрічей зі старими знайомими і колегами, часто незаплановані і несподівані, але завжди приємні і теплі.

Коло стенду (а отримали ми його завдяки участі одного з наших колег Володимира Самойленко, директора "Ніка-Центр" в програмі Frankfurt Invitation і з любязного дозволу організаторів) у нас завжди було досить жваво. Адже на стенді розташувалось 4 українських видавництва: Ніка-Центр, Нора-Друк, Видавництво Кальварія, Фоліо.

Всі ми дуже старались використати весь час продуктивно й саме тому звели графіки в єдиний перелік і старались обмінюватись інформацією і допомагати один одному на переговорах. Може вперше нам вдалось працювати так злагоджено і відчувалось, що ми скоріше партнери ніж конкуренти (як принято рахувати в бізнесі). Я думаю, що це , напевно, ще і вплив ситуації в Україні. Адже практично всі зустрічі закінчувались питаннями про ситуацію в Україні. В середу, в перший день біля нашого стенду постійно була поліція - питала нас, лишала телефони для зв"язку, попереджала про можливі провокації..відчувалась напруга прямо в повітрі (хоча на щастя ми були в холі 5.1 і це на рівень вище від хола 5.0, де було розміщено стенд Росії).

А в четвер, 8 жовтня, Володимир Самойленко прийняв участь в дискусії, яка була дуже активною і запальною. До нас ще декілька днів потім підходили і підходили незнайомі люди, які випадково прийшли послухати дискусію і трошки мучали Володю. 

Треба відмітити, що цьогорічний Франкфурт (а в мене досвід доволі довготривалий...Вперше на виставці я була в 2005 здається) був іншим. Він якось лишив відчуття зібраності та чіткості. Видавців празношатаюшихся стало значно менше. На стенд почали приходити поважні видавці і не зривати зустрічі. Раніше призначати зустріч в себе на стенді було доволі ризиковано: сидів і думав "прийде не прийде". Цього року все було чітко.

Звісно, що результати Франкфурту можно оцінювати за 3-4 місяці, але Україна знову отримала шанс - нас чують і з нами спілкуються..Видавці "великих" країн стали більш активними і чесними, тепер майже нема зустрічей, коли тебе слухають просто щоб слухати..Майже завжди я отримувала чітке "домашне" завдання - що підготувати і що маю вислати найближчим часом. Ну і ми стали готуватись більш ретельно. Я мала фрагменти англійською всіх своїх авторів, яких видала за останні 6 місяців.

І взагалі наша присутність на Франкфурті 2014 на мій погляд сродні подвигу. Було дуже тяжко і фінансово і психологічно, але треба. Війна ж колись закінчиться і ми будемо жити в мирі..

І в кінці трохи фото і статистики.

Франкфурт 2014

 7275 учасників зі 102 країн, 631 літературний агент, 9300 журналістів, біля 275 000 відвідувачів і 170 000 професіонал

Анета Антоненко

760
0

Оставьте свой комментарий